Profosyonel Öğrenci Takip Programı

 •  15.10.2018 - Eğitim-Sınavlara Hazırlık-Eğitim Koçluğu
  Profosyonel Öğrenci Takip Programı

  ,

  Öğrencinin istediği hedefe ulaşmasını engelleyen tüm nedenleri ortadan kaldırırken aynı zamanda da öğrencinin tüm potansiyelini ortaya çıkaran değişim ve gelişim programıdır. Bize göre öğrencilik; insanın aldığı ilk nefesle başlayan ve son nefesle sonlanan kendini tanıma, potansiyelini ortaya çıkarma, kullanma, geliştirme ve kendini gerçekleştirme sürecidir. Öğrenci; ailesinden, yaşadığı çevreden, öğretmeninden, medyadan, vs. aldığı ve kendisine ait olmayan zararlı duygu, düşünce ve davranış kalıpları nedeniyle kendisini gerçekleştirme fırsatını doğuştan kaybetmiş gibidir.
  Şimdi öğrenci olduğunuz dönemleri ve eğitim hayatınızı düşünün. Kendi potansiyelinizi ortaya çıkarmanız ve sizi mutlu eden yaşama amacınız konusunda size ne kadar yardımcı oldu. Kendinizi gerçekleştirmenize ne kadar katkı sağladı? Bir düşünün! Evet şimdi çocuğunuzun değişim ve gelişimini destekleyerek başarısının ve mutluluğunun mimarı olmak istiyorsanız. Öğrenci koçluğu sizin ve çocuğunuzun için büyük bir fırsat olacaktır.


  Öğrenci Koçluğundaki Çalışmalardan Bazıları;


  - Öğrenciyi yavaşlatan ve durduran duygu, düşünce ve davranışların ortadan kaldırılması
  - Sevmediği derslerin sevdirilmesi
  - Kötü alışkanlıklar ve bağımlılıklardan kurtulması
  - Motivasyon değerlerinin belirlenmesi ve arttırılması
  - Çoklu zeka türünün belirlenmesi, kullanımı ve gelişim programının hazırlanması
  - Zeka tipine uygun alan ve meslek gruplarının belirlenmesi
  - Öğrenme dilinin belirlenmesi
  - Öğrenme diline uygun ders çalışma programının hazırlanması ve geliştirilmesi
  - Etkili ders çalışma becerisi kazandırma
  - Öğrenmeme bahanelerini ortadan kaldırma çalışması
  - Motivasyonun arttırılması
  - Fiziksel ve zihinsel bağımlılıklardan kurtulma
  - Konsantre olma
  - Doğru beslenme programı hazırlama
  - Pozitif düşünme ve zihnin korunması
  - Biyolojik saatin yeniden ayarlanması
  - Hayatı ve kendini sorgulama becerisi

  Öğrenci koçluğunda vizyonumuzÖğrencinin özel ve akademik hayatındaki potansiyelini maximum seviyede kullanarak yaşam amacı doğrultusunda kendisini gerçekleştirerek mutlu ve başarılı olmasına yardımcı olmaktır.
  Öğrenci koçluğunda misyonumuzAile- öğrenci- okul ve çevre faktörleri arasındaki ilişkilerin belirlenmesi ve düzenlenmesi, öğrenci merkezli bir ilişkinin oluşturulması, öğrencinin hedeflerine doğru ilerlerken tüm mazeretlerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktır. Hazırlanan programın uygulanması sırasında okul-aile ve çevrenin bu sürece dahil edilmesi için gerekli eğitimin, bilgilendirmenin ve takibin yapılması harici görevlerimizdir.
  Bütün veliler çocuğunun Mutluluk ve Başarısının Mimarıdır. Peki siz depremlere dayanıklı dev bir gökdelen mi? İnşa ediyorsunuz. Yoksa en ufak sarsıntıda çatırdayan ve yerle bir olan derme çatma bir barakamı? Her iki durumda da eser sizin eseriniz olacaktır. Bunu bir düşünün.
  Mesleğiniz, konumuz, yaşınız veya hayalleriniz ne olursa olsun, tüm bu açıklamalarla beraber öğrenci koçluğu alıp almayacağınızı bilmiyoruz. Alacak olursanız, sizin ve çocuğunuzun hayatındaki değişimi ve gelişimi gerçekleştirmenin hazzını yaşayacağınızı artık biliyorsunuz.